Dywany tradycyjne, utrzymane w estetyce dalekich krain Orientu, wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Wyjątkowe, eleganckie wzory oraz przepiękne kompozycje kolorów sprawiają, że nasz dom jest w stanie nabrać całkowicie nowego charakteru, który z pewnością oczaruje naszych gości. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu w naszym kraju są dywany Yesemek, nawiązujące do legendarnych już dywanów perskich. Należy jednak pamiętać, że takie szlachetne elementy wystroju wymagają od nas odpowiedniej ich implementacji. W przeciwnym razie, nasz salon będzie sprawiać wrażenie chaotycznego, a nawet pretensjonalnego. W niniejszym artykule podpowiemy, z jakimi wystrojami dywany orientalne będą prezentować się najestetyczniej.’

Klasyka i nowoczesność

Jak większość z nas zapewne doskonale wie, dywany Yesemek i inne orientalne rozwiązania najlepiej wkomponowują się we wnętrza, utrzymane w stylu klasycznym. Wespół z ciężkimi, drewnianymi komodami i dębowymi blatami, perskie wzornictwo pozwoli nam na uzyskanie zniewalającego efektu. Nie bez znaczenia jest tu także kolorystyka orientalnych dywanów, podkreślająca jednolite barwy, królujące w wnętrzach klasycznych.

Nie oznacza to jednak, że po dywany Yesemek nie mogą sięgać entuzjaści nowoczesnego wystroju. Trzeba być tu jednak znacznie ostrożniejszym podczas doboru dywanu, ponieważ nie każdy styl będzie pasować do wzornictwa orientalnego. Elementy wystroju w stylu perskim są ciekawym wyborem w minimalistycznych wnętrzach skandynawskich, w których to właśnie dywan będzie centralnym, najbardziej żywym akcesorium w pomieszczeniu. Działając z rozwagą, orientalne dywany można również położyć we wnętrzach industrialnych, w których klasyczny styl będzie stanowić ciekawy kontrast dla elementów metalowych oraz plastikowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu