Dywany tradycyjne to nieodłączny element wystroju wnętrz w stylu klasycznym. Kwieciste wzory i stonowane kolory idealnie uzupełniają się bowiem z ciężkimi, dębowymi szafami, zegarami z kukułką czy też drewnianymi ławami. Należy jednak pamiętać, że źle dobrana kolorystyka takiego dywanu może znacząco pogorszyć estetykę całego pomieszczenia. Brak stylowego kontrastu tudzież wizualne przytłoczenie salonu to przypadłości, których każdy miłośnik klasycznego szyku z pewnością wolałby uniknąć. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy Wam, na co powinniśmy zwrócić uwagę, poszukując dywanu idealnego, mającego służyć nam przez wiele lat.

Dywan a barwy dominujące

Jeśli w naszym salonie wyraźnie dominuje konkretny kolor, warto jest zastanowić się, jak nasz nowy dywan może wpasować się w resztę wystroju. Dywany tradycyjne nie muszą być bowiem monotonnym dodatkiem, których kolor nie odbiega znacząco od ścian i mebli. Wręcz przeciwnie – taka jednolitość może sprawić, że dywan najzwyczajniej w świecie nie będzie przykuwać uwagi. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie barw kontrastujących lub podkreślających paletę, dominującą wewnątrz salonu.

Kolor dobrany do eksploatacji

Wybierając dywany tradycyjne dla konkretnego pomieszczenia, weźmy również pod uwagę, jak duży ruch będzie panować w jego wnętrzu. Dla przykładu, w salonach i pokojach dziecięcych, z racji częstszej eksploatacji oraz większego ryzyka zabrudzenia dywanu, warto jest położyć model z wzorami, utrzymany w ciemniejszej kolorystyce. Jaśniejsze dywany znakomicie sprawdzą się z kolei w sypialni tudzież jadalni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu