Przestrzeń przeznaczona do pracy nie powinna być szarym, sterylnym miejscem, pozbawionym komfortu i stylu. Już kilka lat temu zauważono bowiem, że wygodne, modne biura mają pozytywny wpływ na samopoczucie oraz produktywność pracowników. Nie inaczej jest także w przypadku pisarzy, grafików i innych osób, których przestrzeń robocza mieści się nierzadko w domowym zaciszu. Co więcej, ponieważ w naszym domu to my sami decydujemy o ogólnym wystroju, nasze opcje są tu znacznie bardziej zróżnicowane, niż w pomieszczeniach firmowych. Warto jest zatem przejrzeć dostępne dywany wycinane i zastanowić się, w jaki sposób możemy umilić sobie czas, spędzany na pracy. W niniejszym artykule przedstawimy Wam kilka porad, związanych z doborem dywanu do domowej przestrzeni roboczej.

Cechy dobrego dywanu do strefy home office

Chociaż podstawą każdego biura, także tego domowego, powinno być wygodne krzesło, odpowiednie oświetlenie oraz szafki i szuflady na przechowywanie dokumentów, nie powinniśmy zapominać o komfortowym dywanie. Wiele osób zapomina bowiem o jednej z najważniejszych zalet tego rozwiązania – izolacji termicznej. Nawet, jeśli nasze podłogi są na ogół bardzo zimne, wysokiej jakości dywan zapobiegnie dyskomfortowi, czyniąc kilkugodzinne przesiadywanie za biurkiem znacznie przyjemniejszym. Przeglądając sklepowe oferty, warto jest zainteresować się dywanami wycinanymi. Ponieważ domowe biura mają różne metraże, dywany z rolek ułatwią nam znalezienie spersonalizowanego rozwiązania.

Styl dywanu

To, w jakim stylu powinien być utrzymany kupowany przez nas dywan, zależy wyłącznie od obranego przez nas wystroju biura. W bardziej nowoczesnych wnętrzach idealnie zaprezentują się chociażby jasne dywany wycinane w marokańską koniczynę. Jeśli preferujemy z kolei ciemniejszą kolorystykę, ciekawym rozwiązaniem będą tu odcienie szarości, kontrastujące z meblami. Nie zapominajmy przy tym, aby zawsze wybierać do biura dywany o niskim runie. Ponieważ na takim dywanie zawsze będzie stać krzesło, modele o długich włóknach mogą być bardzo podatne na odkształcenia powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu