Jedną z największych zalet dywanów jest ich wszechstronność. Mnogość wzorów i rozmiarów sprawia bowiem, że te klasyczne już elementy wystroju domów i mieszkań zyskują ponownie na popularności, po chwilowym wyparciu je przez gołe listwy i kafelki. Zarówno duże, jak i małe dywany znajdują zastosowanie w różnych typach wystroju, nie tylko klasycznych, ale i nowoczesnych. Należy jedynie pamiętać o podstawowych zasadach, dotyczących doboru najodpowiedniejszego dywanu do konkretnego pomieszczenia. Mowa tu nie tylko o kolorze ścian i mebli, ale również metrażu i poziomie nasłonecznienia. Nie bez znaczenia jest tu również przeznaczenie danego pokoju. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy Wam, jaki typ dywanu sprawdzi się w salonie, sypialni tudzież łazience.

Dywan do salonu

Salon to serce każdego domu. Pomieszczenie to jest na ogół bardzo przestronne, zaś my sami będziemy spędzać w nim najwięcej czasu wolnego. Dobór właściwego dywanu jest tu zatem bardzo ważny – nie tylko dlatego, aby salon mógł podobać się gościom, ale również po to, abyśmy to my sami czuli się w nim komfortowo. We wnętrzach klasycznych, stawiających na fotele przy kominku, możemy sięgnąć po małe dywany, położone przy fotelach. W centrum salonu warto jest z kolei umieścić stylowy, duży dywan, podkreślający styl i kolorystykę wnętrza. Popularną opcją są tu również dywany okrągłe.

A co z resztą pomieszczeń?

Poszukując dywanów do pozostałych pomieszczeń, weźmy pod uwagę charakter danego miejsca. Większe dywany idealnie sprawdzą się pod jadalnianym stołem. Modele o większym rozmiarze i gładkiej powierzchni są też znakomitym wyborem w dziecięcym pokoju. Małe dywany są z kolei interesującym wyborem w sypialni – wystarczy bowiem położyć je po obu stronach łóżka, aby zażegnać problem stawania bezpośrednio na zimnej podłodze zaraz po obudzeniu. Niewielkie modele są także eleganckim rozwiązaniem w łazienkach. Wełniany dywanik z pewnością umili nam codzienne rytuały, dokonywane przed lustrem. Nie zapominajmy także o korytarzu – długi, wąski chodnik z pewnością doda mu mnóstwo uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu