Na przestrzeni ostatnich kilku lat, rynek dywanów wzbogacił się o wiele nowoczesnych motywów kolorystycznych, dedykowanych przede wszystkim nowoczesnym wnętrzom. Dywany choco, łączące w sobie beż i brąz, również zaliczają się do takich nowatorskich rozwiązań. Czekoladowa kolorystyka sprawia bowiem, że pomieszczenie staje się przytulniejsze, co czyni ją niezwykle efektywnym wyborem w salonach i pokojach dziecięcych, czyli miejscach, w których wypoczywamy najczęściej. Co więcej, dywany beżowo-brązowe można z łatwością wkomponować w szeroką gamę wystrojów, o czym opowiemy Wam w niniejszym artykule.

Uspokajająca kombinacja

Dywany choco, niczym prawdziwy kubek gorącej czekolady, dają nam poczucie komfortu. Od lat uważa się bowiem, że beż i brąz to kolory uspokajające. Z tego też powodu, elementy wystroju tego typu znakomicie zaprezentują się w sterylnych wnętrzach, w których dominuje przede wszystkim biel lub szarość. Nie oznacza to oczywiście, że połączenie beżu i brązu jest ograniczone wyłącznie do takich pomieszczeń. Dywany o czekoladowej kolorystyce stanowią bowiem stylowy kontrast dla barw pastelowych oraz chłodnych, na przykład czerni, niebieskiego lub oliwkowego.

Kompatybilne wystroje

Ze względu na swoją wyjątkową kolorystykę, dywany choco idealnie wpasowują się w pomieszczenia w stylu marynistycznym. Błękitne ściany i wiklinowe lub drewniane meble zostaną bowiem estetycznie podkreślone przez intensywną kolorystykę dywanu. Akcesoria choco z pewnością docenią również osoby, pasjonujące się wnętrzami w stylu boho. Ponieważ wystrój ten opiera się przede wszystkim na roślinach ozdobnych oraz prostej palecie kolorów, kojące połączenie beżu i brązu na podłodze doda naszym czterem kątom niewątpliwego uroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Menu